بيمارستان شهيد رجايي تنكابن
۱۳۹۸ سه شنبه ۸ بهمن
br ENGLISH
help عبارت وارد شده توسط شما در تمامی لینک ها، منوها و محتوای سایت جستجو خواهد شد.
معرفي

Oval: پيش گفتار 

 


اول  به نام ايزد دانا

 

بيمارستان به عنوان يكي از مهمترين نهادهاي ارائه كننده خدمات در جامعه از جايگاه والايي در نظام بهداشت و درمان كشور برخوردار است به طوري كه شايد به جرئت بتوان گفت يكي از پيچيده ترين و دشوارترين سازمانها از نظر مديريت و سازماندهي همين نهاد باشد .

از جمله ويژگي هايي كه اداره امور بيمارستان را از نهادهاي ديگر سخت تر و متمايز مي سازد به شرح زير است :

1)      فعاليت بيست و چهارساعته ( كه تعطيلي حتي در بدترين شرايط معنا ندارد )

2)      وجود رده هاي مختلف تحصيلي ( نيروهاي متخصص و فوق تخصص – كارشناس ارشد – كارشناس – كاردادن و ... )

3)      وجود تخصص هاي مختلف ( پزشكان – پرستاران و ماماها – علوم آزمايشگاهي – فيزيوتراپي – راديولوژي – كادر اداري – مالي – تغذيه – بهداشت – نيروهاي خدماتي – بهيار و ... )

4)      وجود نيروهاي مختلف از نظر استخدامي ( رسمي – پيماني – قراردادي – شركتي )

5)      برخلاف شركتهاي توليدي و صنايع كه امكان اشتباه در محاسبات و داده هاي ورودي صنعت وجود دارد و اشتباهات قابل جبران هستند ، در اداره امور بيمارستان جان بيمار مطرح است و هيچ كوتاهي و قصوري قابل پذيرش و جبران نمي باشد

6)      وجود اطلاعات نامتقارن ؛ يعني برخلاف خيلي از مشاغل مراجعين (بيماران) اطلاعات ناچيزي درخصوص فرايند بيماري و درمان خود داشته و تصميم گيرنده اصلي در خصوص درمان كادر پزشكي ، پرستاري و تشخيصي هستند .

اين موارد و شايد بيشتر از اينها نشان مي دهد كه مديريت بيمارستان نيازمند يك عزم همه جانبه و وجود          مديريت راهبردي با دورانديشي فراوان است كه نقش و تعهد مديريت ارشد بيمارستان در همسوسازي اهداف ساير بخشها بسيار مهم خواهد بود .

مطالب بالا نشان از اين دارد كه همگي كاركنان بيمارستان در همه سطوح در قبال سلامتي و تامين امنيت و رفاه بيمار مسئول بوده و با يك كار گروهي حساب شده مي توان به اين مهم دست يافت .

در اين راستا يكنواختي ، هماهنگي و داشتن اطلاعات كافي و به موقع از موقعيت و توانمنديهاي بيمارستان       مي تواند نقش مهمي در رسيدن به اهداف والاي نظام درماني كشور و به دنبال آن اهداف بيمارستان ايفا كند .

* مجموعه حاضر در راستاي مستندسازي برنامه اعتباربخشي بيمارستاني در جهت آشنايي پرسنل خدوم و زحمتكش و متعهد بيمارستان با تاريخچه ، اهداف و وظايف سازماني ، امكانات و توانمندي ها و تخصصهاي موجود در اين مركز تدوين شده است .

بيمارستان شهيد رجايي تنكابن همواره در طول دوره فعاليت خود بعنوان يكي از مراكز نمونه دانشگاه و منطقه مطرح بوده و اميد است كه با تلاش همه جانبه و اعتماد به نيروهاي متخصص و تكيه بر الطاف بي پايان الهي بتوانيم دست در دست يكديگر به اهداف والاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران دست يابيم .

 

 

 

دكتر اردشير اميني
سرپرست بيمارستان شهيد رجايي تنكابن

           اسفند ماه 1394

1395/01/18
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1.14 تعداد کل امتیازها:7
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal