بيمارستان شهيد رجايي تنكابن
۱۴۰۰ يکشنبه ۲۹ فروردين
br ENGLISH
معرفياول به نام ایزد دانا

بیمارستان به عنوان یکی از مهمترین نهادهای ارائه کننده خدمات در جامعه از جایگاه والایی در نظام بهداشت و درمان کشور برخوردار است به طوری که شاید به جرات بتوان گفت یکی از پیچیده ترین و دشوارترین سازمانها از نظر مدیریت و سازماندهی همین نهاد باشد .

از جمله ویژگی هایی که اداره امور بیمارستان را از نهادهای دیگر سخت تر و متمایز می سازد به شرح زیر است :

1) فعالیت بیست و چهارساعته ( که تعطیلی حتی در بدترین شرایط معنا ندارد )

2) وجود رده های مختلف تحصیلی ( نیروهای متخصص و فوق تخصص – کارشناس ارشد – کارشناس – کاردادن و ... )

4) وجود نیروهای مختلف از نظر استخدامی ( رسمی – پیمانی – قراردادی – شرکتی )3) وجود تخصص های مختلف ( پزشکان – پرستاران و ماماها – علوم آزمایشگاهی – فیزیوتراپی – رادیولوژی – کادر اداری – مالی – تغذیه – بهداشت – نیروهای خدماتی – بهیار و ... )

5) برخلاف شرکتهای تولیدی و صنایع که امکان اشتباه در محاسبات و داده های ورودی صنعت وجود دارد و اشتباهات قابل جبران هستند ، در اداره امور بیمارستان جان بیمار مطرح است و هیچ کوتاهی و قصوری قابل پذیرش و جبران نمی باشد

6) وجود اطلاعات نامتقارن ؛ یعنی برخلاف خیلی از مشاغل مراجعین (بیماران) اطلاعات ناچیزی درخصوص فرایند بیماری و درمان خود داشته و تصمیم گیرنده اصلی در خصوص درمان کادر پزشکی ، پرستاری و تشخیصی هستند .

این موارد و شاید بیشتر از اینها نشان می دهد که مدیریت بیمارستان نیازمند یک عزم همه جانبه و وجود مدیریت راهبردی با دوراندیشی فراوان است که نقش و تعهد مدیریت ارشد بیمارستان در همسوسازی اهداف سایر بخشها بسیار مهم خواهد بود .

مطالب بالا نشان از این دارد که همگی کارکنان بیمارستان در همه سطوح در قبال سلامتی و تامین امنیت و رفاه بیمار مسئول بوده و با یک کار گروهی حساب شده می توان به این مهم دست یافت .

در این راستا یکنواختی ، هماهنگی و داشتن اطلاعات کافی و به موقع از موقعیت و توانمندیهای بیمارستان می تواند نقش مهمی در رسیدن به اهداف والای نظام درمانی کشور و به دنبال آن اهداف بیمارستان ایفا کند .

* مجموعه حاضر در راستای مستندسازی برنامه اعتباربخشی بیمارستانی در جهت آشنایی پرسنل خدوم و زحمتکش و متعهد بیمارستان با تاریخچه ، اهداف و وظایف سازمانی ، امکانات و توانمندی ها و تخصصهای موجود در این مرکز تدوین شده است .

بیمارستان شهید رجایی تنکابن همواره در طول دوره فعالیت خود بعنوان یکی از مراکز نمونه دانشگاه و منطقه مطرح بوده و امید است که با تلاش همه جانبه و اعتماد به نیروهای متخصص و تکیه بر الطاف بی پایان الهی بتوانیم دست در دست یکدیگر به اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دست یابیم .

دکتر ابراهیم ناظریان

سرپرست بیمارستان شهید رجایی تنکابن

دی ماه 1399

1400/01/25
Powered by DorsaPortal